Q24 Rent a Car Wypożyczalnia Samochodów
Masz pytania? Zadzwoń!
692380774, 422275050

Chiptuning

Jest to najpopularniejszy zabieg tuningowy przy modyfikacji silników doładowanych. Nie wdając się w techniczne szczegóły można powiedzieć że jest to optymalizacja ustawień ECU (komputera sterującego) pod konkretny egzemplarz oraz pod określone wymagania stawiane przez właściciela.

W większości samochodów wyprodukowanych po 2000r. przeprogramowanie ECU dokonywane jest bezinwazyjnie za pomocą złącza diagnostycznego i odpowiedniego programatora. W starszych sterownikach z nieprogramowalnymi układami pamięci konieczne jest wymontowanie ECU.

Jesteśmy w stanie napisać program pod życzenie właściciela czyli np. zrobić soft wyczynowy gdzie ograniczeniem będzie tylko osprzęt silnika oraz zdrowy rozsądek. Dla spokojniejszego kierowcy przygotujemy program ekonomiczny gdzie największy nacisk położymy na zmniejszenie zużycia paliwa oraz poprawę elastyczności jednostki napędowej.

Uprzedzając pytania - nie wgrywamy "gotowców" kupionych na popularnych portalach aukcyjnych czy skopiowanych z pirackich stron. Posiadamy oryginalne oprogramowanie na którym modyfikujemy indywidualnie każdy program, bazując oczywiście na oryginale odczytanym z ECU.

Na naszej stronie drogi kliencie nie uświadczysz gotowych tabelek z przyrostami mocy. Uważamy to za zbędne gdyż każdy silnik ma inna podatność na modyfikacje i wyniki można oszacować tylko w przybliżeniu. Można przyjąć ze zdrowa jednostka napędowa powinna wygenerować bezpieczny przyrost na poziomie 20-30% od mocy wyjściowej przy zachowaniu seryjnego osprzętu (wtryski, turbo).


Chiptuning
Odczyt hasła i softu. EDC17C64